رستوران شلتوک در تهران فشم

رستوران شلتوک در تهران فشم

رستوران شلتوک در جاده فشم شرق تهران که انواع غذاهای ایرانی و شهر گیلان را داراست و در باغچه ای سر سبز با آلاچیق پذیرای میهمانان هستند و چلو به شکل جدا و کباب یا غذا نیز به شکل جداگانه سفارش می پذیرند که معمولا هم شلوغه و باید صبر کنید تا میز خالی بشه.
آدرس : تهران ، میدان لشگرک ، ابتدای جاده فشم
امتیاز : ۴ از ۵
مرغ لونگی : خوشمزه و ترش ملس با حجم زیاد ، غذا شمالی با مرغ تازه و آبدار و سس رب انار که لونگی(مرغ کامل شکم پربا سسی شبیه فسنجون) ، داخل شکم مرغ سبزیجات و سیر و پیاز پر شده بود ، این غذا در زبان تالشی یعنی لَوَ به معنای شکم است جزء دوم نیز به معنای رنگین است ، معنای این ترکیب یعنی شکم رنگین که به نظر میرسد ریشه کلمه لونگی از منطقه ای به نام لوندویل در آستارا گرفته شده باشد.
پلو : برنج ایرانی با کره با حجم یک نفره
سوپ جو : معمولی و آبکی
قیمت : گران
سرویس دهی : معمولی ، ظروف چینی لب پر و کثیف برای سرو غذا تو ذوق می زد.
دکوراسیون : دارای محیط سر سبز با آلاچیق که بالاشون ساقه برنج(شلتوک) اتاقک ها رو فوق العاده زیبا کرده بود و هوای خوب و خنک ، ایرادی که به این رستوران میشه گرفت اینکه باید نظافت اساسی روی وسایل و میز و صندلیها انجام بدن، مقداری کثیف بودن.
جای پارک اختصاصی جلوی ورودی رستوران دارد و چون اول جاده فشم هست مزیت عدم برخورد با ترافیک جاده_فشم در آخر هفته ها را داراست.
اینستاگرام shaltouk_org
رستورانهای زنجیره ای شلتوک
رستوران ایرانی با فضای منحصر به فرد
غذای ایرانی
آدرس : میدان لشگرک ، ابتدای جاده فشم
تلفن : ۰۲۱۲۶۵۳۲۲۰۳

رستوران شلتوک

رستوران شلتوک

رستوران شلتوک چالوس

لونگی که به اردک یا مرغ شکم پر اطلاق می‌شود و از غذاهای مخصوص تالش و آستارا می‌باشد. لونگی با اردک یا مرغ تهیه می‌شود، سایر مواد تشکیل دهنده لونگی پیاز، گردو یا لونگی، رب ازگیل یا رب آلوچه، آبغوره، گوجه فرنگی، نمک و فلفل می‌باشد. مردم تالش بیشتر از بادمجان برای لونگی استفاده میکنند. این غذا از وعده های اصلی بومیان تالش نژاد ایران و جمهوری آذربایجان محسوب میشود. جز اول این غذا در زبان تالشی (یعنی لَوَ) به معنای شکم است. جزء دوم نیز به معنای رنگین است. معنای این ترکیب یعنی شکم ِ رنگین که به تزئینات و چینش مخلفات غذایی در شکم مرغ و یا اردک پس از پخت اشاره دارد.
به نظر میرسد ریشه کلمه لونگی از منطقه ای به نام لوندویل در آستارا گرفته شده باشد. لونگی مرغ در واقع همان مرغ شکم پر است، با این تفاوت که مواد مورد استفاده و نحوه طبخ لونگی مرغ در قابلمه اندکی با دیگر نمونه های این غذای محلی آستارا متفاوت است. بندر آستارا که در مرز شمالی ایران و چسبیده به دریای خزر واقع شده، غذاهای سنتی و محلی بی‌نظیری دارد. سرو غذاهای محلی آستارا در رستوران‌ها و هتل‌ها یکی از عواملی است که شمار زیادی از گردشگران را با نیت تجربه این غذاها مثل لونگی مرغ راهی این بندر مرزی در استان گیلان می‌کند.
بهره‌مندی از چندین سس محلی به نام رب ازگیل، رب به، رب آلوچه وحشی و رب انار وحشی طعم غذاهای محلی آستارا را متمایز می‌کند.
در پخت لونگی مرغ رب ازگیل و رب آلوچه وحشی به عنوان اصلی‌ترین چاشنی‌ها محسوب می‌شوند که تقریبا همه زنان و مردان آستارایی به شکل ماهرانه‌ای با پخت لونگی مرغ در قابلمه آشنا هستند.
لونگی مرغ از غذاهای مشهور و خوش طعم آستارایی است. لونگی مرغ خوش‌طعم، از غذاهای خوش طعم سنتی و اصلی مرزنشینان آستارا است. در رأس مواد اولیه این خوراک‌ رب ازگیل شیرین و رب آلوچه ترش یا رب انار قرار دارد که در ترکیب با یکدیگر طعم به اصطلاح ملسی را به لونگی مرغ می‌بخشد.
لَوَنگی ، ماهی سفید یا مرغ شکم پر است که با ملاتی مثل آن چه در زیتون پرورده می‌بینید، پر شده است. این غذای محلی گیلانی به عنوان یکی از محبوب‌ترین غذاها در اکثر رستوران‌های آستارا و حومه سرو می‌شود. برای تهیه و پخت لونگی مرغ علاوه‌بر جوجه‌ی محلی، ماهی سفید با اشپل، مغز گردو، پیاز، آبغوره، نمک و فلفل استفاده می‌شود.

رستوران شلتوك هروي

فضای رستوران مرتب و تمیز بود . فقط به شکل عجیبی از لحظه ورود تا زمانی که اونجا بودیم، کارکنان به دفعات زیاد اسپند دود میکردن و مرتب در کل فضا حرکت میکردن و دودش رو پخش میکردن . یک کباب ترش و یک کباب برگ و یک چلو کره سفارش دادیم ( نکته عجیب عدم وجود چلو کباب در منو بود ، کباب ها به شکل جداگانه و چلو به شکل جداگانه قابل سفارش بود ) ، دوغ محلی و زیتون پرورده ای که برای کنار غذا سفارش داده بودیم طعم مناسبی داشتن. متاسفانه به تمیزی و مرتب بودن آلاچیق ها درست رسیدگی نشده بود ، پشتی ها پاره و خراب و کف هم پر از خرده های غذا بود. در کل جای مناسبی بود . نمیشه گفت جای بدی برای رفتن آخر هفته هستش . غذا و محیط خوب و قابل قبول بود.
چند مدل کباب و پیش غذا گرفتیم، که واقعا همه خوب بودن و به نظرم شیشلیک هم خیلی خوب بود و ههمینطور ماهی هم خوب بود، بعد از ناهار هم چای و قلیون سفارش دادیم که با باقلوا سرو شد، ایرادی که به این رستوران بگیرم اینکه باید نظافت اساسی روی وسایل و میز و صندلیها انجام بدن، مقداری کثیف بودن.
يك رستوران بسيار خوب با سرويس دهي عالي و جذاب حتما توصيه ميكنم مرغ لونگي رو امتحان كنين حجم غذا بسيار خوب.
میدان لشگرک ، ابتدای جاده فشم
۲۶۵۳۲۲۰۳
ساعت کار رستوران ۱۲-۱۶:۳۰/۱۸:۳۰-۲۴

رستوران شلتوک جاده چالوس

رستوران شلتوك فشم
رستوران شلتوك اصلا كنار رودخونه نيست ، سبك بقيه رستورانهاي فشم، ولي كيفيت غذاهاشون خوبه ، هميشه خيلي شلوغه ، و اينكه معمولا ميز خالي پيدا نميكنيد آخر هفته ها بخاطر همين توصيه ميكنم حتما رزرو داشته باشين ، سوپ اسفناجشون خوش طعم بود، ميرزاقاسمي جالب نبود، شيشليك و بقيه كباب هاش انصافا خوش طعمه ، يه آفر هم دارن ازتون كنار تم مخصوصشون عكاسي ميكنن و توي شاسي بهتون ميدن اگه بخوابن، هزينه شاسي و بايد پرداخت كنين.
این رستوران از نظر کیفیت غذا در محدوده فشم عالی میباشد، از نظر تنوع غذایی و کیفیت غذایی، و همچنیین برخورد پرسنل ، همچنین حجم غذا هم بسیار عالی و هر پرس بیشتر از یک نفر است، قیمت ها متوسط رو به بالا میباشد، ، پیشنهاد میکنم حتما سالاد شلتوک رو امتحان کنید که فوق العادست با سس بی نظیرش، ضمنا برای همه غذاها نان تازه پخت میشود.

منوی رستوران شلتوک هروی

رستوران گیلانی شلتوک
این رستوران گیلانی دارای دو شعبه یکی اول جاده فشم و دیگری بالای مرکز خرید هروی هستش من هردو رستوران رو رفتم اما نقد جاده فشم رو براتون مینویسم در آخر تفاوتش با شعبه هروی رو براتون میگم :
خوب چیزی که باعث میشه من هروقت میرم فشم برم این رستوران یکی نزدیکی و عدم برخورد با ترافیک جاده فشم در آخر هفته ها هست دیگری کیفیت بسیار خوب غذا هاش یعنی هم قیمتش خوبه هم کیفیت هم کمیت و در نهایت فضای زیبا و طراحی خیلی خوب برای فصل سرما و گرما که شما به هیچ عنوان اذیت نمیشی سرویس دهی خوب هست قلیان هم سرو میشه البته جز جمعه نهار ها در منو بیشتر کباب ها و چند مدل ماهی به همراه خوراک گردن و خورشت فسنجان با دیگر مخلفات میتونه نیاز هر کسی رو تامین کنه .
تفاوت با شعبه هروی :
کیفیت ثابت هست فقط مبلغ قلیان گرانتر هست غذا رو شک دارم فکر نکنم گرانتر بود.
فضای خوبی داره نسبت به داخل شهر بودنش
این شعبه هم راضی کننده هست
امیدوارم شما هم بروید و مثل من مشتری ثابت بشید .
رستوران شلتوک
آدرس: تهران – تهران – میدون لشگرک، ابتدای جاده فشم، زرده بند، رستوران شلتوک
رستوران فضای خیلی زیبایی داشت و کلی گل رز قرمز و سفید در اومده بود داخل حیاط و میزای رستوران هر کدوم داخل اتاقک هایی بود که با شیشه سکوریت درست شده بود که بالاشون ساقه برنج(شلتوک) اتاقک ها رو فوق العاده زیبا کرده بود.

رستوران فشم

رستوران فشم

رستوران شلتوک پاسداران

منو رستوران شلتوک

منو رستوران شلتوک

شلتوک (فشم)
آدرس : فشم، میدان لشگرک، ابتدای زربند به سمت فشم، شلتوک (فشم)
نوع سفارش : ایرانی، دریایی، ماهی، سوپ، سنتی، غذای شمالی، سالاد
این دفعه که رفتیم تاکید کردیم غذا رو گرم آوردند لونگی عالی بود شیشلیک و جوجه ترش خوب لقمه و کباب ترش معمولی سالادم خوب بود به نظرم بهترین رستوران فشمه
محيط دوست داشتني سرويس دهي خوب. كباب ترش و كباب برگ خوب . مرغ ترش و باقالا قاتوق هم خوب بودن.
فضاسازي واقعن قشنگ. الاچيقا بسيار فضاي دوست داشتني و خوبي داره. كيفيت غذاها واقعن رضايت بخشه. از تمام غذاهايي كه گرفته بوديم راضي بوديم. تو رستوراناي فشم، به نظرم بهترين انتخابه
پیشنهاد می کنم اگر در جاده فشم برای تفریح رفته بودید سری به رستوران شلتوک بزنید که یکی از بهترین رستوران های فشم می باشد.

در تاریخ 18 شهریور 1400 این مطلب نوشته شده است.

دسته بندی : بهترین رستوران گیلانی تهران , بهترین رستوران های تهران , بهترین رستوران های فشم , بهترین رستوران های کنار رودخانه تهران , بهترین مرغ بریان های تهران , رستوران

تعداد بازدید : 3409


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

اینستاگرام : TourajAminfar

وبسایت : Www.Ashpazkhaneha.Com

اینستاگرام تورج امین فر

آمار


  1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 9782 نفر
  2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 10595 نفر

پربازدیدترین محصولات


دستگاه سلفون کش رومیزی کوچک بست چین رستوران سنتی اریکه طهران در فشم تهران کیک مافین شکلاتی کاپ کیک با قهوه دستگاه گل خامه زن دستی یک لیتری با سه مدل سری شکل دهی کباب پز ویلایی ایستاده 11 شعله گازی با پایه استیل دیزی پز ۹۶ تایی سه سنگ رستوران ارکیده در جاده چالوس آشپزی تجهیزات رستوران تجهیزات فست فود تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات کافی شاپ

پرسش و پاسخ


نا شناس در لابستر غذای دریایی خرچنگ خوراکی در رستوران لنیما تهران کاشانی
طاها در دستگاه دیسپلی چهارسینی فست فود
علیرضا دهقان وش کروکی در چشمه شکلات آبشاری چهار طبقه استیل ساخت چین
رحیم دهقانی در دستگاه تخمه پزی شور کن با لگن استیل کوچک
زهرا نوری در رستوران فضای باز آدیشه در فودکورت اپال تهران شهرک غرب
سارا شاه محمدیان. مدیر فست فود سامی در راه اندازی خط تهیه همبرگر فست فودی
بابک در فست فود ویانا در یافت آباد بلوار معلم
حسین در سرخ کن کنتاکی سوخاری صنعتی هنی پنی چینی تک مخزن مدل 8000
مهدی زارع در رستوران ایتالیایی لیدو در تهرانپارس شرق تهران
علی در کاسه کباب سنتی اردبیلی در تهران خیابان ولیعصر
سروش شیرازی در دستگاه ذرت مکزیکی و لبو باقالی با چتر و نورپردازی

تماس با ما


تلفن : 09356107101 تورج امین فر

تلفن شرکت آشپزخانه ها : 02144208871

آدرس شرکت : تهران ، بلوار مرزداران ، بعد از خیابان ناهید ، ساختمان پارمیس پلاک 198 ، واحد 16

آدرس کارخانه : تهران ، اتوبان تهران ساوه ، نرسیده به عوارضی ، دور برگردان به سمت تهران ، کوچه پارس فرغون ، پلاک 120