برند سازی فست فود چیست

برند سازی فست فود چیست

برندیگ یا برندسازی یعنی تلاش برای رسیدن به معروفیت و محبوبیت که برندینگ چیزی بیش از ایجاد یک نام یا لوگوی خاص و زیبا برای یک محصول است برندسازی مسیری است که به واسطه آن مشتریان محصولات و خدمات یک شرکت را درک و تجربه می کنند.
انواع برندسازی یا برندینگ Branding :
تاکنون دسته بندی های مختلفی از انواع برندسازی توسط اساتید این حوزه ارائه شده است و اگر بخواهیم برجسته ترین نوع این دسته بندی ها را برشماریم به شرح زیر است :
برندسازی مشارکتی یا Co-Branding : مشارکت با برندی دیگر جهت دستیابی به هدف
برندسازی دیجیتال : وب سایت ، رسانه های اجتماعی ، بهینه سازی موتور جستجو ، استفاده از وب برای تجارت
برندسازی شخصی یا Personal Branding : روش هر فرد برای ایجاد اعتبار و شهرت برای خودش
برندسازی علّی : برندتان را با یک نیت خیر خواهانه همسو کنید یا مسئولیت اجتماعی شرکت
برندسازی کشوری : تلاش برای جذب توریست و کسب و کار
برندسازی شامل مباحث و مفاهیم مختلفی چون جایگاه یابی و جایگاه سازی برند Brand Positioning ، نامگذاری برند ، انتخاب رنگ برند و طراحی هویت برند لوگو، آرم ، توسعه برند، ارزش برند می باشد.
به زبان ساده برند شما اعتبار شما در نزد مشتری است. برند به مشتریان شما میگوید که چه انتظاری از محصولات و خدمات شما داشته باشند و اینکه تفاوت آنچه شما ارائه میدهید با آنچه رقبایتان عرضه میکنند چیست.

برند سازی فست فود

برند سازی فست فود

چرا برند سازی در صنعت غذا
قواعد بازی در حال تغییر است ، دیگر مشتریان از شما فقط غذا نمی خواهند ، آنها از شما ارزش می خواهند. برند فقط یک لوگو یا آرم نیست. برند موفق لوگویی با پشتوانه ای مملو از دانش فنی کارآمد و تجربه ای مناسب است.
در برند سازی برای فست فود یا کافی شاپ ها مهمترین فاکتور تشکیل زیر ساخت ها می باشد. شاید بتوان بحث ساختاری را به صورت سازمانی ، مجازی یا شبکه ای ایجاد کرد اما آنچه که در این جا اهمیت دوچندانی دارد مدیریت صحیح و دقیق شبکه می باشد.
شاید بتوان سنگ بنای ایجاد برند را بازاریابی صحیح قلمداد نمود. بازاریابی که در آن ارتباطات یکپارچه تبلیغات را به هدفی مشخص هدایت می کند.
ارتباطات یکپارچه که به ایجاد نام تجاری می انجامد شامل :
۱. بازاریابی مستقیم
۲. سخن پراکنی
۳. ابزار پیشبرد فروش
۴. فروش شخصی
۵. بسته بندی
۶. طراحی سایت
۷. تبلیغات اینترنتی
می باشد.
برندسازی مراحلی دارد که باید آنها را انجام داد. در برخی موارد ترتیب نیز اهمیت بالایی دارد. مراحل بشرح زیر است:
ساخت نام و نشان تجاری
مهیا نمودن زیرساخت ها
مهیا نمودن مزیت های خاص
تبلیغات و جذب مشتری
بررسی و تحلیل رفتار مشتریان
توجه به نظرات و بازخوردها
ایده پردازی، نوآوری و ارزش آفرینی
توسعه مداوم و تعامل سازنده
فعالیت های فرهنگی و اجتماعی
فعالیت به شکل همه جانبه و گسترده

مراحل برندسازی

مراحل برندسازی

تفاوت برند سازی با سیستم های زنجیره ای
در نظر بگیرید مسئول رستوران بخواهد یک شعبه دیگر از رستوران خود را در یک محله یا شهر دیگر به همین شکل افتتاح نماید و برند خود را به مردم شهر یا محله دیگری معرفی نماید آیا این شخص متخصص می تواند همزمان در هر دو شعبه رستوران خود حضور داشته باشد ؟ البته که نه پس برای اعمال سیاست ها و مدیریت خود در شعبه دوم نیاز به یک سری امکانات مدیریتی و نظارت داشته تا بتواند عینا مانند شعبه اول به مسائل رسیدگی نماید در چنین حالتی یک سیستم یکپارچه مدیریت شعب را به وجود آورده که در اصطلاح علمی و بین المللی به آن فرانچایز یا سیستم زنجیره ای می گوییم شخصی که این سیستم را هدایت می کند فرانچایزر نام دارد پس تبدیل یک شعبه به دو شعبه فرانچایز است نه برند.
لازم به توضیح است که برند لازمه اصلی فرانچایز بوده و فرانچایز بدون برند معنی ندارد اما فرانچایز لازمه برند نیست و بدون آن نیز می توان برندی موفق را به وجود آورد و آن را فقط در یک محله یا شهر مشخص تهیه و عرضه نمود هر دو نیاز به علم و تخصص مخصوص به خود را داشته و بدون رعایت صحیح اصول و زیر ساخت هایشان هیچکدام موفق نخواهد بود بدیهی است هرچه فرانچایز گسترده تر باشد تاثیر مثبتی بر برند داشته و برند بهتر جایگاه خود را در یک شهر یا کشور پیدا می کند اما الزاما برای اعمال برندینگ نیاز به اعمال بیش از حد فرانچایز غیر اصولی و غیر کارشناسانه نیست.
لازم است بدانید حتی اگر بهترین فست فود ها را راه اندازی کنید و تبلیغات گسترده ای نیز انجام دهید این مردم هستند که به برند فست فود شما ارزش و بها می دهند تا زمانی که محصول و برند شما مصرف کنندگان را شفیته خود نکند ، برند سازی فست فود شما موفق نخواهد بود.

برند سازی چیست

برند سازی چیست

در صورتی که صاحبان سرمایه در فست فود دارای سرمایه کافی باشند حامی گری نیز برای آنها قابل تجویز است. همانند مک دونالد که حامی اصلی بازی های فوتبال در جام جهانی می باشد.
البته شاید در ایران هیچ برندی نتواند در این سطح به امر حامی گری بپردازد اما شاید حمایت از محیط زیست یا انجمن های بیماری های خاص خالی از لطف نباشد.
برای ایجاد برند پس از بررسی عامل های یکپارچگی ایجاد برند و تعیین مدیر برند و شرح وظایف ایشان باید فرایند برند سازی را اجرا نمود.
فرایند برند سازی شامل :
۱. ایجاد جایگاه در بازار
۲. معرفی جایگاه برند به مشتریان
۳. خلق و حفظ تصویر برند
ایجاد جایگاه در بازار می تواند بر اساس :
۱. نوع محصول
۲. از طریق تصور
۳. ویژگی های خاص محصول
۴. نوع مصرف کنندگان
۵. و حتی برای گروهی نیز از طریق جایگاه سازی مجدد صورت گیرد.
اما برای معرفی جایگاه برند به مشتریان استفاده از سمبل ها بهترین گزینه می باشد.
و برای خلق و حفظ تصویر برند باید به معماری برند پرداخت.
در این میان استراتژی یک نقش تعیین کننده دارد. استراتژی که منتقل کننده پیام برند است. استراتژی که بعد از تدوین business plan مهمترین و پر الویت ترین وظیفه اجراییست.
که در آن باید اهداف ارتباطی تعیین شده و با یک تحقیق بازار مناسب به بینش و افکار مشتریان بازار هدف پی برده و تعیین استراتژی فروش کرد. ناگفته نماند که در این میان نقش خلاقیت و نوآوری بس مهم و پر اهمیت می باشد.
برای کمک به این جریان بهتر است از رسانه ها نیز استفاده مطلوبی گردد. با توجه به متفاوت بودن درجه درگیری و مداخله رسانه ها بحث هزینه مطرح است که می تواند شما را به یک بودجه بندی روی رسانه های چاپی ، اینترنتی ، پخش انبوه و محیطی هدایت کند.
ما شما را به وسیله خودتان به یک برند تبدیل می کنیم.
البته پیشنهاد ما بر این است که اگر مجموعه ای دارای توان مالی قابل توجهی می باشد وارد برندسازی شود و برای مجموعه های کوچک پیشنهاد ما این است که از برندهای ما که بسیار حرفه ای و با خدمات ویژه می باشد استفاده کنند.
برای ایجاد برند ۸ ابزار در اختیار مدیران بازاریابی قرار دارد تا از طریق آن با مشتریان ارتباط برقرار کرده و یک برند قوی در بازار بسازند :
تبلیغات
روابط عمومی
پیشبرد فروش
بازاریابی مستقیم
فروش شخصی
بسته بندی
رویدادها و اسپانسرینگ
خدمات مشتری

آموزش برند سازی

آموزش برند سازی

برند Brand با علامت تجاری Trademark تفاوت دارد
هر کسی میتواند با صرف هزینه ی اندکی علامت تجاری داشته باشد کافی است الان برای خودتان یک نشانه ی گرافیکی طراحی کنید و در هر کشوری که هستید آن را به سادگی ثبت کنید اما با این کار هنوز برند ندارید فقط یک علامت تجاری ثبت شده دارید.
برندسازی رستوران چیست ؟
یک برند نام تجاری ارزشهای اصلی رستوران شما را با مشتریان بالقوه و کسانی که دوباره به رستوران شما باز خواهند گشت مرتبط میکند. برند شما باعث ‌میشود تا مشتریان بدانند چه چیزی به کسب شما انگیزه میدهد. اینکه تخصص شما و یا وجه تمایزتان در چه چیزی است مثلا سوخاریهای ویژه دارید یا آشپز بین‌الملل ، منوی گیاه خواری.
بسیار مهم است که نام تجاریتان به هر شیوه ممکن اهداف و ارزشهای شما را انعکاس دهد از طراحی داخلی و خارجی و متریال بازاریابی تا خدمات مشتریان. اگر برندسازی و طراحی رستوران به درستی و موثر اجرا شود آنگاه کسب و کار شما با اتفاقات مثبت زیر روبه‌رو ‌خواهد شد :
تمایز از رقبا
برتری رقابتی افزایشی
به رسمیت شناختن نام تجاری
ایجاد شخصیت و هویت
ایجاد برند رستوران نیازمند کار سخت زیاد است که شامل تحقیقات گسترده در مورد ارزشها و اهداف اصلی بازار هدف و بودجه ‌شما ‌می‌شود. ممکن است شما مجبور باشید تا برای شروع پول زیادی را سرمایه گذاری کنید. به هر روی اگر موفقیت آمیز برند خود را بسازید باعث صرفه جویی در هزینه بازاریابی در دراز مدت ‌میشود و به شما اجازه ‌میدهد که آن پول و وقت بازاریابی را در برنامه های ویژه ، پروموشن ها ، تبلیغات ، برنامه های خیریه ای هزینه کنید.

برندینگ

برندینگ

ثبت برند فست فود
مدارک لازم جهت ثبت برند فست فود یا کافی شاپ
یکی از سرمایه های نامشهود فست فود ها یا کافی شاپ ها حقوق معنوی ایجاد شده برای آنها می باشد که اصولا با نام تجاری یا برند در بازار شناخته می شود.
اصولا برای ثبت برند به مدارک زیر نیاز می باشد :
مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری یا نام تجاری یا برند
اشخاص حقیقی :
۱. کپی شناسنامه
۲. کپی کارت ملی
۳. نمونه ای از علامت در خواستی در اندازه ۱۰در۱۰ سانتیمتر
۴. اگر از حروف لاتین استفاده نمایید نیاز به کارت بازرگانی نیز می باشد
۵. کپی جواز
۶. اگر از وکیل برای ثبت استفاده می نمایید باید وکالت نامه از سمت وکیل ارسال گردد.
اشخاص حقوقی:
۱. کپی شناسنامه
۲. کپی کارت ملی
۳. نمونه ای از علامت در خواستی در اندازه ۱۰در۱۰ سانتیمتر
۴. کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت
۵. کپی جواز فعالیت
۶. اگر از وکیل برای ثبت استفاده می نمایید باید وکالت نامه از سمت وکیل ارسال گردد.
لازم به ذکر است فرایند ثبت علائم تجاری در کشور عزیزمان ایران فقط در شهر تهران صورت می پذیرد و روند ثبت نام به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صورت می گیرد.
گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ پیشرو و نو آور در برند سازی فست فود و کافی شاپ در کشور.
ما با ارائه خدماتی چون :
انتخاب نام به صورت کاملا علمی و حرفه ای
طراحی لوگو
گرفتن استعلامات قانونی
ثبت برند
در کنار شما هستیم.

اصول برند سازی

اصول برند سازی

همه جا حضور داشته باشید
تبلیغات و فعالیت باید با تنوع و مدلهای مختلف انجام گیرد برای مثال اگر فروشگاه اینترنتی دارید تنها تبلیغات در سایت ها کافی نیست و باید مواردی مانند تبلیغات محیطی ، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی نیز برای موفقیت در راه اندازی فست فود داشته باشید.

در تاریخ 23 مهر 1400 این مطلب نوشته شده است.

دسته بندی : راه اندازی فست فود

تعداد بازدید : 2126


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

اینستاگرام : TourajAminfar

وبسایت : Www.Ashpazkhaneha.Com

اینستاگرام تورج امین فر

آمار


  1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 3770 نفر
  2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 10379 نفر

پربازدیدترین محصولات


فر ریلی پخت برنج 110 پرس با ته دیگ مودلر طلایی و رز گلد کافی شاپ کابینت آبچکان دیواری استیل یک متری دو طبقه کبابی عباس کرمانشاهی در تهران با دنده کباب کرمانشاه قارچ شکم پر با گوشت چرخ کرده در فر دستگاه خمیر درست کن کوچک هشت کیلوگرم قنادی کریمی با شیرینی قرابیه در تبریز خیابان آزادی آشپزی تجهیزات رستوران تجهیزات فست فود تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات کافی شاپ

پرسش و پاسخ


مهرداد شکوهی در منقل کباب پز ذغالی فن دار صنعتی دهنه چهل سانتیمتر
حیدرآلبوغبیش در آسیاب قهوه صنعتی فائما ایتالیا مدل MF AUTO
نامدار در کافه اپیکور در شهرک غرب تهران
رضا در جگرکی کبابی دادمان در کنار خیابان سعادت آباد تهران
امید رحیمی در دستگاه کباب ترکی 2سیخ 6شعله مبله شاورما دونر
رحیم بخش بهرامی در ظرف لازانیا گرانیتی سرامیکی تابه چهار نفره در فر و روی شعله
پ در ویتامینه بهار ترافیک در تهران آزادی تقاطع نواب
غلامرضا سلطانی در قابلمه آلومینیومی پرسی صنعتی ده منه
علی در کافه رستوران رانسه در مهرشهر کرج
سعید رهگذر در لابستر غذای دریایی خرچنگ خوراکی در رستوران لنیما تهران کاشانی
کیوان قصابیان در یخچال هایپ نوشابه انرژی زا طول 70 سانتیمتر

تماس با ما


تلفن : 09356107101 تورج امین فر

تلفن شرکت آشپزخانه ها : 02144208871

آدرس شرکت : تهران ، بلوار مرزداران ، بعد از خیابان ناهید ، ساختمان پارمیس پلاک 198 ، واحد 16

آدرس کارخانه : تهران ، اتوبان تهران ساوه ، نرسیده به عوارضی ، دور برگردان به سمت تهران ، کوچه پارس فرغون ، پلاک 120