راه اندازی یک فست فود مقدماتی تا پیشرفته

راه اندازی یک فست فود مقدماتی تا پیشرفته

مقاله پیش روی شما شرحی برای آشنایی بیشتر از راه اندازی فستفودی از مرحله مقدماتی تا مراحل پیشرفته خواهد بود.

راه اندازی فست فود

مهم نیست که وضع اقتصادی مردم خوب باشد و یا بد، آنها همیشه به خوردن غذاهای فست فود علاقه خواهند داشت. شاید همیشه دوست داشتید که یک رستوران فست فود برای خودتان راه بیندازید، اما باید بدانید که چندان هم آسان نیست. این چگونه را بخوانید تا برای راه اندازی یک رستوران فست فود حساب شده عمل کنید.

 

چگونه یک رستوران فست فود راه بیاندازیم ؟

 

مواد لازم :
Start-up costs
Business loan
Business plan
Business license
Menu
Kitchen Equipment
Employees

 

بسیاری از سرمایه گذاران بدون اطلاعاتی در مورد راه اندازی فست فود و نحوه راه اندازی اولیه فست فود شروع به کار می کنند و در نتیجه شکست خورده و باعث دوباره کاری سرمایه گذاران می باشد.

 

یکی از مهمترین آیتم های فست فود راه اندازی اولیه می باشد که شامل :

 

۱. تعیین مکان مناسب

 

۲. خرید تجهیزات آشپزخانه بستگی به هزینه ابتدایی سرمایه گذاران دارد ، که اکثر سرمایه گذاران دستگاه های مارک دار خارجی و اورجینال را تأیید می کنند یا برای تولیدات ملی مانند تجهیزات آشپزخانه صنعتی ایرانی هزینه می نمایند تا خیالشان از کیفیت + گارانتی راحت باشد و بعضی افراد نیز مارک یا برند معروف برای آنها اهمیت ندارد و دنبال تجهیزات ارزان هستند ، که در مجموع هزینه ها بستگی به سرمایه گذار دارد.

 

۳. یکی از عوامل عدم بازدهی و همچنین ضعف فست فودها نداشتن برنامه ریزی در راه اندازی اولیه فست فود می باشد که بعضی از سرمایه گذاران بخاطر اینکه هزینه کمتری در زمان راه اندازی داشته باشند بدون مشاوره و راه اندازی دقیق حرفه ای ، تجهیزات و دستگاه هایی خریداری می کنند که بعد از مدتی باعث دوباره کاری و ضرر می شود.

 

۴. دکوراسیون داخلی و خارجی فست فود بستگی به متراژ مغازه و هزینه کردن صحیح و به صورت حرفه ای طراحی می گردد و زمانی که مشتری وارد مغازه می شود باید از محیط مغازه و آرامش آن محیط لذت کافی را برده باشد. یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون بستگی به نورپردازی داخلی و خارجی مجموعه دارد ، که مشتری را از خارج مغازه به داخل مغازه هدایت کند لذا این نوع طراحی فست فود بستگی به هنر راه انداز فست فود دارد.

 

۵. چیدمان دستگاه های داخل مجموعه باید به گونه ای باشد که در مواقع شلوغی مجموعه باعث به هدر رفتن زمان نباشد ، زیرا فست فود در واقع به معنای تهیه غذای سریع و باکیفیت می باشد که این بستگی به یک متخصص راه اندازی فست فود حرفه ای دارد.

 

۶. طراحی منو باید به صورتی باشد که مشتری از کامل بودن منو لذت ببرد مانند انواع فست فود پیتزا ایتالیایی و پیتزا آمریکایی و ساندویچ های گریل شده و برگرهای زغالی و مرغ سوخاری کنتاکی به صورت اسپایسی یا نرمال ، پیش غذاهای خوشمزه با انواع سالاد و انواع سس با قیمت مناسب که مناسب بودن قیمتش نیز بستگی به مکان مورد نظر دارد.

 

۷. فست فود صنفی پردرآمد است که راه اندازی اولیه و تجهیزات آشپزخانه در آن حرف اول و بالا بودن کیفیت غذا در برابر فست فود های رقیب حرف دوم و مدیریت کامل فست فود حرف سوم را می زند ، که شما باید این راه را از دید یک راه انداز حرفه ای نگاه کنید.

گروه تخصصی راه اندازی فست فود ، رستوران و کافی شاپ با ارائه خدمات نوین به صورت جامع و کامل در جهت توسعه صنعت غذای سالم بر پایه دانش آکادمیک و تجربه سال های متمادی در این حرفه و اجرای پروژه های موفق در سراسر کشور ، با ارائه خدمات گسترده به صورتی که سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل در این صنف هیچ گونه کاستی از نظر تنوع در خدمات احساس ننمایند ، از A تا Z پروژه های مذکور را اجرا می نماید.

 

فست فود

اگر می خواهید فست فود یا رستوران یا کافی شاپ راه اندازی نمایید می توانید با گروه ما همراه باشید.

طراحی برنامه برای راه اندازی فست فود

فست فود

انجام هر کار بزرگی نیاز به برنامه ریزی جامع و کامل دارد. در بازار رقابتی فست فود اگر برنامه ریزی دقیقی نداشته باشیم به احتمال فراوان با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم گشت.

 

پیشنهاد ما برای برنامه ریزی در راه اندازی فست فود استفاده از چارچوب کاری خاصی می باشد که شامل :

 

تحلیل موقعیت : موقعیت فعلی ما کجاست و ما در کجای بازار قرار داریم ؟

 

اهداف : به کجا می خواهیم برسیم و بازار هدف ما کجاست یا چه کسانی هستند ؟

 

استراتژی : چگونه به آنجا برسیم و راه رسیدن به هدف چیست ؟

 

تاکتیک : از کدام ابزار تاکتیکی برای پیاده سازی استراتژی استفاده می کنیم و برنامه های کوتاه مدت ما کدامند ؟

 

اقدامات : کدام برنامه عملکردی برای پیاده سازی استراتژی مورد نیاز است و اولویت ها به چه ترتیب تعیین گردیده اند ؟

 

کنترل : چگونه فرایند استراتژی را مدیریت کنیم ؟

 

لازم به ذکر است شروع یک کسب و کار موفق با برنامه یا استراتژی موفق آن آغاز می شود.

 

راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود فرآیندی شامل خدمات زیر می باشد :

 

۱ . تهیه طرح کسب و کار
برای راه اندازی یک فست فود، نیاز به سرمایه اولیه دارید. باید حداقل برای دو سال اول، تامین هزینه هایی چون اجاره محل، بیمه، تاسیسات، تجهیزات فست فود ، مواد غذایی، دستمزد کارگران و تبلیغ را از جیب خود و سرمایه اولیه تان در نظر داشته باشید. موفقیت نیاز به زمان دارد. اگر وام گرفتید ، باید از پس بازپرداخت ماهیانه آن برآیید.

 

۲ . تهیه و تدوین استراتژی مجموعه
امتیاز یک رستوران زنجیره ای را بخرید تا موفقیت تان تضمین شود یکی از شعب، یک فست فودی معروف شوید. با این کار در واقع در تجارتی سرمایه گذاری خواهید کرد که سود خوبی دارد. خرید امتیاز هزینه برمیدارد ، ولی سود آن بیشتر است.
اگر می خواهید رستورانی مستقل برای خود باز کنید، به این موضوع توجه کنید که می خواهید چه گروهی را به رستوران خود جلب کنید و آنچه را که می توانید انجام دهید تا رستوران تان منحصر به فرد شود. شما در واقع می خواهید با رستوران های معروف شهرتان و یا کشور رقابت کنید، پس باید رستوران تان ویژگی خاصی داشته باشد.

 

۳ . طراحی پلان و نقشه فنی

 

۴ . طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی
با توجه به سلیقه شما پس از مطالعه نقشه و پلان رستوران شما از یک طرف و با توجه به منوی رستوران و سبک آن ، اقدام به بخش بندی کردن قسمت های مختلف رستوران شامل منطقه نشیمن ، کانتر ها ، جانمایی آشپزخانه ، انبار و سرویس های بهداشتی ، مناطق استاندارد داخل سالن مانند Customer Zone و Passageway Zone و Order Line و Back and Middle and Front Line نموده و بر همین اساس المان های تزئینی نیز استخراج خواهد گردید و طرح اولیه دکوراسیون ارائه خواهد شد.

 

۵ . طراحی منو فست فود
منویی که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت و نوع غذاها بتواند با دیگر رستوران ها رقابت کند. غذاهای مخصوص سرآشپز که ویژه رستوران خودتان باشد را در منو حتما لحاظ کنید.
طراحی منوی فست فود یکی از اصلی ترین موارد مورد نیاز هر رستوران می باشد. ما در این بخش با توجه به مطالعات میدانی انجام شده در سراسر ایران اول نسبت به سلیقه های موجود در منطقه ای که فست فود در حال راه اندازی است سپس نسبت به سطح و توان مالی و توان خرید همسایگان در منطقه نسبت به طراحی منوی مورد نیاز اقدام می نماییم. طراحی منو ها به شکلی حرفه ای انجام خواهد شد تا بتوان با قیمت تمام شده پایین و مواد اولیه کمتر منو را تهیه نمود.

 

۶ . طراحی آشپزخانه صنعتی
ما در این بخش با توجه به منوی تهیه شده برای رستوران ، لیست تجهیزات و ماشین آلات مورد نظر را جهت طبخ تهیه نموده و بر اساس منطق گردش کار در آشپزخانه و اولویت های استاندارد ، نقشه چیدمان ماشین آلات را تهیه و ارائه می نمائیم. این نقشه ها شامل بخش های تاسیسات برقی و مکانیکی و چیدمان ماشین آلات و تجهیزات و تمامی موارد مورد نیاز می باشد.

 

۷ . طراحی و تولید تجهیزات آشپزخانه

 

۸ . تهیه و ساخت مبلمان و کانتر

 

۹ . جانمایی تجهیزات

 

۱۰ . بررسی کار سنجی و حرکت سنجی

 

۱۱ . تدوین برنامه و سیاست های استخدامی

 

۱۲ . آموزش حرفه ای مدیران
اگر نمی خواهید رستوران را خودتان بگردانید، افرادی را استخدام کنید که با تجربه و البته سخت کوش و متعهد باشند. آموزش های لازم را به آنها بدهید. به آنها بفهمانید که انجام کار به نحو احسن، برای شما بسیار اهمیت دارد.

 

۱۳ . آموزش پرسنل آشپزخانه به طبخ و درسینگ

 

۱۴ . آموزش سوپروایزر در مورد کنترل کیفیت غذا و اداره واحد

 

۱۵ . آموزش صندوق دار با برنامه فروش و گزارشات مالی

 

۱۶ . آموزش سالن کاران و گارسون ها

 

۱۷ . آموزش نحوه تهیه برنامه های روزانه هفتگی و ماهیانه

 

۱۸ . برنامه بهداشت و سلامت

 

۱۹ . تدوین برنامه فروش و طراحی کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی جهت افزایش فروش
ما در این بخش پس از بررسی کامل خدمات رستوران ها و فست فود ها ، نقاط قوت و ضعف شما را بررسی خواهیم نمود و با تهیه کردن آمار های مختلف از جمله بررسی فروش محصول در رستوران شما + رقبای شما در منطقه فعالیت + نقاط قوت و ضعف رقبا + وضعیت مشتریان حال حاضر رستوران شما نسبت به تهیه استراتژی تبلیغات اقدام می نماییم. در این بخش متناسب با بودجه شما راهکار های افزایش فروش و تبلیغات موثر را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

 

۲۰ . مشاوره گرافیک و چاپ
می توانید در روزنامه ها و یا مجله ها تبلیغ کنید و یا در سطح شهر برشور پخش کنید. از آنجایی که رقابت در این کار اهمیت ویژه ای دارد، باید به تبلیغات توجه زیادی داشت.

 

۲۱ . مانیتورینگ رقبا

 

۲۲ . ارائه فرم ها و کاربرگ های مورد نیاز

 

۲۳ . ارائه بانک اطلاعاتی تامین کنندگان مواد اولیه

 

۲۴ . ارائه برنامه مدیریت جامع در زمان بحران

 

۲۵ . ایجاد واحد دلیوری سیستماتیک

 

۲۶ . ارائه جداول تغذیه ای غذاهای موجود در منو کالری، پروتئین، چربی، کربوهیدرات، فیبر

 

۲۷ . برند سازی بر پایه کیفیت

 

۲۸ . ارائه تکنیک های منحصر به فرد برای موفقیت در شروع فست فود

 

۲۹ . اجرای برنامه های افتتاحیه رستوران
افتتاحیه های باشکوه ، سرعت رشد فروش هر رستوران را به بالاترین حالت خود افزایش می دهد.ما در این قسمت برنامه های متنوعی را برای رستوران ها طراحی و اجرا می نماییم مانند دعوت از هنرمندان مطرح و معروف + طرح ریزی کامل برنامه افتتاحیه و تهیه سناریو + برنامه های آتش بازی و بادکنک آرایی + دعوت از مشتریان در شب افتتاحیه

 

۳۰ . طراحی ایده

 

طراحی فست فود

با توجه به حجم بالای فست فود هایی که امروزه در حال فعالیت می باشند و به صورت روزانه در حال راه اندازی هستند ، ایده خوب و ناب است که می تواند در بازار رشد نموده و فروش بالایی را تجربه نماید. ما در بخش طراحی ایده ، به صورت روزانه برترین ایده های جدید جهان را مورد مطالعه قرار داده و با بومی سازی آن برای فرهنگ ایران شما را در این بخش یاری می نماییم. طراحی ایده متشکل از تهیه طرح تجاری Business Plan و طرح توجیهی Feasibility Study می باشد تا شما بتوانید علاوه بر آشنایی کامل با تمامی ابعاد طرح ارائه شده ، طرح را از نظر بودجه دقیق مورد نیاز و همچنین درآمد های آینده طرح با خبر نماید.

 

گروه تخصصی راه اندازی فست فود ، رستوران و کافی شاپ با انجام راه اندازی هایی با بالاترین سطح کیفی به موفقیت هر چه بیشتر می اندیشد. گروه ما با بهره گیری از متخصصین تحصیل کرده و تجارب ارزنده خود در راه اندازی فست فود ، ایده های منطبق با استاندارد های روز جهان را در این صنعت به مشتریان خود ارائه می نماید و موفقیت آنها را تضمین می نماید.

 

با احترام تورج امین فر ، کارشناس فست فود

در تاریخ 23 مهر 1400 این مطلب نوشته شده است.

دسته بندی : راه اندازی فست فود

تعداد بازدید : 1123

مجید بسکا بادی

1402/06/13 ساعت 14:33

تلفن : 09112516795

ایمیل : majidboskabadi79@jmail.com

سلام برای راه اندازی فست فود در مشهد راهنمایی میخوام چگونه میتونم از کمک گروه شما استفاده کنم


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

اینستاگرام : TourajAminfar

وبسایت : Www.Ashpazkhaneha.Com

اینستاگرام تورج امین فر

آمار


  1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 359 نفر
  2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 7430 نفر

پربازدیدترین محصولات


فر پیتزا صندوقی 24 بشقاب دو طبقه خلال کن رنده برقی صنعتی هالد سوئد کافه قنادی باکلاواچی با کنافه در سعادت آباد تهران فست فود باگت در تهران اندرزگو فر ساندویچی نیم تنه 4 کاره پنج شعله شوت همبرگر و ساندویچ فست فود با میله جداساز کانتر گرم چهار لگن شیشه نیمه گرد آشپزی تجهیزات رستوران تجهیزات فست فود تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات کافی شاپ

پرسش و پاسخ


سارا کاوندی در کلم برگ پلو با گوشت چرخ کرده
حسین در یخچال هایپ نوشابه انرژی زا طول 70 سانتیمتر
پارسا در رستوران چینی ستاره ونک در تهران خیابان سئول
بی نام در دیسپلی شلف دار گرمکن سمبوسه برقی مشکی شیشه ای
Fakhar در مراحل چیدمان و طراحی آشپزخانه صنعتی
حميدرضا جعفرى در رستوران کباب ناب بناب تهران آیت الله کاشانی
زهرا در کافه رستوران کف آکواریوم دنیز مهرشهر
محسن برازنسکی در رستوران اکبر جوجه گلوگاه مازندران شعبه اصلی کلبادی
نعیم الله در آب پرتقال گیری آب انار گیری دستی اهرمی استیل
حامد در کاسه کباب سنتی اردبیلی در تهران خیابان ولیعصر
الهام فشارکی در اشپل ماهی قزل الا سرخ شده با سبزیجات

تماس با ما


تلفن : 09356107101 تورج امین فر

تلفن شرکت آشپزخانه ها : 02144208871

آدرس شرکت : تهران ، بلوار مرزداران ، بعد از خیابان ناهید ، ساختمان پارمیس پلاک 198 ، واحد 16

آدرس کارخانه : تهران ، اتوبان تهران ساوه ، نرسیده به عوارضی ، دور برگردان به سمت تهران ، کوچه پارس فرغون ، پلاک 120