برآورد هزینه راه اندازی فست فود چقدر است

برآورد هزینه راه اندازی فست فود چقدر است

برآورد هزینه راه اندازی فست فود این سوال معمولا توسط سرمایه گذاران به این ترتیب مطرح می شود که ما برای راه اندازی فست فود به چه میزان سرمایه نیاز داریم ؟
در پاسخ به این سوال باید به موارد زیر اشاره نمود :
متراژ مغازه مورد نظر چقدر است ؟
دکوراسیون مغازه مورد نظر در چه وضعیتی قرار دارد ؟
وضعیت تاسیساتی مغازه مورد نظر چگونه است ؟
هدف از افتتاح این مغازه قرار گیری در کجای بازار و با چه کلاس کاری می باشد ؟
آیا مغازه اجاره و یا در تملک شماست ؟
چه خطوطی قرار است در این فست فود راه اندازی گردد ؟ پیتزا ؟ ساندویچ ؟ مرغ سوخاری ؟ کافی ؟ کباب ترکی ؟
برآورد اولیه از فروش چقدر است که به نسبت آن ظرفیت تجهیزات برآورد گردد؟
قصد استفاده از چه مارک هایی را برای تجهیز فست فود دارید آمریکایی ، ایرانی یا چینی ؟
وضعیت رقبای شما در منطقه چگونه است ؟
تا چه حدودی برنامه ریزی روی فروش دلیوری وجود دارد که متناسب با آن سرمایه گذاری روی پکیجینگ صورت گیرد ؟
در گروه آشپزخانه ها یکی از خدماتی که به مشتریان ارائه می گردد مطالعات مقدماتی است ، که در این مرحله سرویس های زیر به مشتریان ارائه می گردد :
تهیه business plan
تدوین برنامه استراتژیک
انتخاب محل
مانیتورینگ رقبا
برآورد هزینه تجهیزات آشپزخانه
همانطور که مشاهده می نمایید بند آخر خدمات این گروه برآورد دقیق هزینه ها قبل از اجرای پروژه می باشد.
البته شاید بتوان قیمت خطوط مختلف را برای فست فودها به ترتیب زیر به صورت اجمالی قید کرد :
خط پیتزا شروع قیمت از ۸ میلیون تومان تا ۱۵۰ میلیون تومان
خط ساندویچ شروع قیمت از ۶ میلیون تومان تا ۱۳۰ میلیون تومان
خط سوخاری شروع قیمت از ۴۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان
خط کافی شروع قیمت از ۱۵ میلیون تومان تا ۱۶۰ میلیون تومان
خط کباب ترکی شروع قیمت از ۲ میلیون تومان تا ۱۲۰ میلیون تومان
شایان ذکر است جواب برآورد هزینه دقیق تجهیزات رابطه مستقیمی با پاسخ به سوالات مذکور دارد.

برآورد هزینه راه اندازی فست فود

برآورد هزینه راه اندازی فست فود

با توجه به مطالعات صورت گرفته و تحقیقات به عمل آمده و همچنین اظهارات افرادی که برای استفاده از مشاوره های ثانویه به گروه آشپزخانه ها مراجعه می نمایند یکی از بزرگترین دلایل ناکامی پروژه ها مشکلات مالی آنها می باشد.
این مشکلات گاها به دلیل کمبود حجم سرمایه گذاری و یا عدم بودجه بندی صحیح صورت می گیرد که یکی از دلایل مهم آن جمع آوری اطلاعات ناصحیح می باشد.
سایر خدمات گروه آشپزخانه ها را به شرح زیر می توان برشمرد :
دکوراسیون فست فود
تجهیز فست فود
منو و رسپی آموزش و پرسنل
سیستم
پشتیبانی
بازاریابی
برندینگ

هزینه خرید برند فست فود

هزینه خرید برند فست فود

هزینه خرید برند فست فود
یکی دیگر از سوالاتی که مراجعین برای برآورد هزینه با آن روبرو هستند خرید برند می باشد که در پاسخ باید به نکات زیر اشاره نمود :
با توجه به گسترش صنعت برندینگ در کشور عزیزمان ایران و هجوم سرمایه گذاران برای خرید و استفاده از تابلوی آنها مشکلات عدیده ای برای سرمایه گذاران فست فود در این حوزه به وجود آمده است ، که در موارد زیر به گوشه ای از این موارد اشاره می گردد.
عدم اتخاذ استراتژی صحیح منطقه ای : با توجه به وسعت کشور عزیزمان ایران و ضریب جینی قابل توجه که سطوح درآمدی گسترده ای را در جامعه شامل می شود قابل تامل و بررسی است که آیا تجربه فست فود موفق را می توان به تمامی نقاط و با شرایط گوناگون تعمیم داد.
حجم سرمایه های متفاوت : در بسیاری از برند ها مشاهده می گردد سطح سرمایه گذاری در شعب آن ها قابل مقایسه با یکدیگر نمی باشد ، که این مهم با دو معضل عدم استفاده از پتانسیل و فشار کاذب همراه می باشد.
پشتیبانی ضعیف : با توجه به عدم وجود دانش شبکه در اکثر برندهای موجود چنین چیزی دور از انتظار نمی باشد.
مشکلات حقوقی : با توجه به نو پا بودن این صنعت در کشور عزیزمان ایران به رغم تلاش گسترده مسئولان ، ما هنوز راه طولانی برای حمایت از شما وجود دارد.این موضوع تقریبا مانند پرداخت پول بدون دریافت وثیقه های معتبر و کافی می باشد.
هیچ تضمینی برای موفقیت شما با خرید برند وجود ندارد.
گاهی با خرید برند آنقدر نرخ بازگشت سرمایه طولانی می گردد که پروژه از توجیه خارج می گردد.
آنجا مشکلات اوج می گیرد که برندهای جعلی با قیمت های بالای ۲۰۰ میلیون تومان و هزینه کرد هنگفت نقش برآب می شود.
عدم تجربه کافی صاحبان برند در راه اندازی فست فود ها و عدم استفاده از خبرگان فست فود.
شاید صرف هزینه بسیار کمتری برای راه اندازی فست فود و تبلیغ مناسب راه موفقیت را برای شما هموار می گرداند و در کنار این آیتم بسیار با ارزش توان توسعه که برای سرمایه گذاری شما محفوظ است قابل نادیده گرفتن نیست.
گروه تخصصی راه اندازی فست فود آشپزخانه ها مجری پروژه های فست فود به صورت جامع و کامل در سرتاسر کشور می باشد.

برند و فرانچایز فست فود

برند و فرانچایز فست فود

مزایا و معایب استفاده از برند و فرانچایز
یکی از رایج ترین روشهای که افراد برای ورود به بازار غذا در سرتاسر جهان انجام می دهند استفاده از نام تجاری و دانش فنی برندهای معتبر می باشد ، البته در دهه اخیر این روش در کشور عزیزمان نیز رونق داشته است.
با توجه به کثرت مراجعه کنندگان و سوال مشترک آنها در مورد مزایا و معایب این روش توضیحات کلی را در این مورد خالی از لطف نمی دانیم :
مزایا استفاده از برند :
دانش فنی آزموده شده
نام شناخته شده
تبلیغات حجیم
معایب استفاده از برند :
عدم امکان توسعه
اختیارات محدود
هزینه اولیه بالا
عدم استمرار مزایای قید شده
اگر شما دارای سرمایه محدودی هستید ویا در یک مغازه اجاره ای فعالیت می کنید یا حس مدیریتی بالایی دارید قطعا اگر با برندها همکاری کنید به مشکل خواهید خورد. دلیل این مشکلات اغلب به خاطر هزینه های بالای سربار برندها و همچنین حس بالادستی و زیردستی آنها می باشد که گاها سرمایه گذاران را بسیار دلخور و ناامید می گرداند.
شایان ذکر است که درصد بالایی از افرادی که از این سیستم ها استفاده نموده اند نارضایتی مشهودی نسبت به این قضیه دارند. البته دلایل این مهم را شاید در موارد زیر بتوان جستجو کرد :
توان مالی پایین این سیستم ها
عدم وجود زیر ساخت های کافی در این مجموعه ها
عدم پشتیبانی کافی
نبود برنامه صحیح گسترش و توسعه
البته اینگونه فعالیتها بسیار قابل تقدیر و ستایش هستند و اگر شما خواهان این هستید که برای گسترش صنعت نام تجاری در کشور سرمایه خود را درگیر این فرایند کنید باید دقت کافی نمایید و حتما با مشاوران خبره مشورت نمایید.
گروه تخصصی راه اندازی فست فود آشپزخانه ها شما را به وسیله خودتان به برند تبدیل می کند.

هزینه راه اندازی فست فود

هزینه راه اندازی فست فود

طبقه بندی هزینه راه اندازی فست فود
به طور کلی هزینه راه اندازی فست فود یا کافی شاپ را می توان به صورت زیر طبقه بندی نمود :
دکوراسیون
تجهیزات
راه اندازی
مواد مصرفی
تبلیغات
قطعا اگر مکان مورد نظر اجاره باشد یک فاکتور مهم به نام هزینه رهن مکان مورد نظر نیز به آن افزوده خواهد شد.
با توجه به پرسش های متداولی در زمینه هزینه ها از جمله :
میزان براورد هزینه دکوراسیون
میزان براورد هزینه تجهیزات
میزان براورد هزینه راه اندازی
میزان براورد هزینه مواد اولیه مصرفی
لازم است یادآور شویم که تمامی موارد فوق یک جواب مشترک دارد و آن این است که : بستگی دارد
بله هزینه کرد شما رابطه مستقیمی با برنامه ، استراتژی و اهداف شما دارد.
معمولا سوال متداول افرادی که تجربه کمتری در این زمینه دارند این است که هزینه راه اندازی و اجرای اولیه فست فود یا کافی شاپ به چه میزانی است یا بعضی از شرکت های خصوصی یا دولتی استعلام قیمت می خواهند. برای پاسخ گویی به این سوال باید این نکته را مد نظر داشت که جواب این سوال برای رسیدن به اطلاعات مناسب از پایین به بالا نیست بلکه برعکس می باشد. برای اینکه اطلاعات مناسبی در این زمینه بدست بیاورید باید به طور دقیق به تشریح شرایط خود پرداخته تا کارشناسان خبره مبلغ سرمایه اولیه را برای شما تخمین بزنند.
یکی از بدترین نوع مشاوره استفاده از تجربه پرسنل سایر فست فود هاست ، که در این حالت حداکثر اقبال شما به اندازه پرسنل استخدامیتان پایین می آید. اصولا می توان به این نکته اشاره نمود که هزینه تجربه بسیار بیشتر از خرید تجربه می باشد. گاهی مشاهده می گردد هزینه ده ها میلیونی تبلیغات به دلیل عدم اثر بخشی و نداشتن پلن مناسب برای این مهم از دست می رود.
البته شایان ذکر است متاسفانه بعضی افراد به عنوان کارشناس وارد عمل شده و هزینه سرمایه گذاری بسیار پایین تر از نرخ واقعی اعلام می کنند.با توجه به اینکه هر سرمایه گذاری طبیعتا مایل به سرمایه گذاری کمتر برای کسب هدف برابر دارد ، ناخواسته هزینه های انجام می دهد که در آینده بسیار نزدیک باید دچاره دوباره کاری های هزینه بر شود.
گروه تخصصی راه اندازی فست فود آشپزخانه ها پیشرو و نو آور در طراحی و راه اندازی رستوران ، فست فود و کافی شاپ های مدرن و با کیفیت در کشور.

ایده برای فست فود

ایده برای فست فود

چند ایده برای کار فست فود :
۱. می تونیم غذاهای خاصی که جاهای دیگه عرضه نمی شه عرضه کنیم. مثلا من یه غذا عربی بلدم خیلی هم خوشمزست. باید غذاهای خوشمزه جدید هم کار کرد.
۲. محل طبخ و کار آشپزها در معرض دید باشه تا مردم نسبت به سلامت غذاها اطمینان کنند.
۳. یک قضیه مهم اینه که معمولا ما آدم ها محافظه کاریم. وقتی یک فست فود غذاهاش ردیف باشه دیگه همیشه از همون خرید می کنیم و سراغ جای دیگه نمی ریم. ۱۰۰% اون منطقه فست فودهای دیگه هم هستند با مشتری های خودشون. ما باید با امتیازات خاص خودمون همه اونها رو حداقل یک بار جذب خودمون کنیم و با ارائه خدمات و ساندویچ های خوب اونها رو از برگشت به فست فودهای قبلی منصرف کنیم. اما این امتیازات چی می تونه باشه؟ مثلا تخفیف در حد عرضه همه غذاها با قیمت تموم شده و بدون سود و در کنارش تبلیغات زیاد در منطقه که مثلا ساندویچ های پرپیمون می دیم با قیمت پایین. تا مثلا ۱ ماه. این طور اکثر مشتری های فست فودهای مجاور رو با این امتیازات می دزدیم. ولی خوب باید ۱ ماه سود نکرد ولی بعدش هجوم مشتری ها و سود آغاز میشه. یک نوع امتیاز دیگه می تونه ارائه سالاد و پیش غذا مثل سوپ به صورت رایگان همراه با غذای اصلی باشه. این ایده رو می شه اسمشو گذاشت قاپیدن مشتری های فست فود منطقه در ۱ ماه و تبدیل آنها به مشتری خود.
۴. اکثر این فست فودی ها بی سواد و دهاتین به خدا. البته نه همه. فکر می کنید من و شما که دانش بازاریابی و کارآفرینی داریم از پس رقابت با یه آدم بی سواد برنمیایم ؟
۵. در ضمن من اکثر جاهایی که فست فود خوردم به خدا یا غذاش مالی نبود یا کم بود یا گرون بود. ولی یه جا نزدیک خونمون بود هم قیمتش مناسب بود هم پر پیمون می داد هم خوشمزه بود. این قدر این مشتری داشت که نبود. یه مغازه خیلی ساده تو کوچه فرعی تو امام حسین که مایه دار نیستن.
۶. خیلی ها از بهداشت و مضرات فست فود می ترسن ما با رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از مواد اولیه استاندارد و اعلام آن به مشتری به صورت درج کنار قیمتها یا در کاتالوگ ها می تونیم اعتماد آنها رو جلب کنیم.
۷. می تونیم فقط رو ساندویچ و پیتزا سود بگیریم و به عنوان مثال سالاد نوشیدنی دسر سوپ و غذاهای حاشیه ای رو با قیمت تموم شده و در نتیجه ارزان در اختیار مشتری قرار دهیم. مثلا طرف یه ساندویچ بندری می خره ۵۰۰۰ تومن در کنارش با ۲۰۰۰ تومن می تونه یه بسته سالاد پرپیمون هم بگیره یا مثلا یه لیوان بزرگ نوشابه مثلا با ۱۰۰۰ تومن. خوب حال می کنه وقتی با یه مقدار کم پول این همه غذا می گیره. ماهم سودمون رو تو ساندویچ فقط ازش می گیریم.
۸. تبلیغات خیلی مهمه. ما از بوف پیتزا سفارش می دادیم با سالاد و یه خورده سیب زمینی برا ۲ نفر می شد ۳۰ هزار تومن اون هم چی ۱ سال پیش. ولی یه بار پیتزا گرفتیم از همین فست فود بغل خونمون که ذکرش بالا رفت یه پیتزا داد تپل و خوشمزه ۵۰۰۰ تومن البته برا ۱ نفر که شرف داشت به پیتزا بوف. بوف پول چی رو می خوره پول تبلیغات و برند بودنشو.
۹. بچه ها عاشق فست فودن. با ارائه یک سری مسابقه می شه اونها رو جذب کرد. مثل چی؟ مثلا یک سری برگه با نوشته مخفی درست کنیم. که توش نوشته مثلا شما برنده یک پیتزا یا ساندویچ یا سالاد مجانی هستید. بعد مثلا تو هر ۲۰ تا برگ یک برگ برنده باشه. یعنی اگه ۱۰۰۰ تا برگ تهیه کردیم توش ۵۰ تا برگ برنده باشه و اینو هم اعلام کنیم که طرف بدونه احتمال برنده شدنش چه قدره. هرکی از ما یک خرید کرد یکی از این برگه ها هم بهش بدیم. تو هر ۲۰ نفر یکی برنده می شه و یک ساندویچ یا پیتزا مجانی می گیره.
۱۰. دکوراسیون خیلی مهمه. باید با قرار دادن تلویزیون ال سی دی بزرگ و گذاشتن فیلم های جذاب کاری کرد مشتری از تو مغازه بودن لذت ببره. یا باید آینه رو دیوار کار گذاشت که یک جوری طرف رو خوش تیپ تر نشون بده. مثلا آینه تصویر رو درازتر نشون بده. معمولا صورت کشیده تر زیباتر می شه.
جهت راه اندازی فست فود و راه اندازی رستوران با برآورد هزینه مناسب و جزئیات با مشاوران و متخصصان گروه آشپزخانه ها تماس حاصل نمایید.

در تاریخ 23 مهر 1400 این مطلب نوشته شده است.

دسته بندی : راه اندازی فست فود

تعداد بازدید : 18774

ناصر حیاتی

1401/01/30 ساعت 13:09

تلفن : 09124304291

ایمیل : naserh@4521gmail.com

سلام و احترام
بنده قصد راه اندازی یه فست فود را دارم .
در منطقه سعادت اباد
متراژ مغازه از ۶۰ تا ۸۰ متر
خواستم لطف کنید هزینه و راه اندازی صفر تا صد متوسط
دستگاها . پیتزا ، ساندویچ ، کباب ترکی ، مرغ سوخاری را اعلام بفرمایید .
با تشکر

کیوان احمدی

1401/04/27 ساعت 12:12

تلفن : 09189456232

ایمیل : sobhanahmadi1369@gmail.com

من یه مغازه ۵۰ متری تو استان ایلام دارم در مرکز شهر
خواستم براورد هزینه فست فودی یا فقط پاستا رو بزنم
با کل دستگاه ها و…
چقد تقریبا هزینه میخواد؟
ممنونم

حامد شیرزاده

1401/05/31 ساعت 20:09

تلفن : 09132672318

ایمیل : haamedshir@gmail.com

باسلام
من میخواستم یه فست فود کوچیک راه اندازی کنم با دو مدل ساندویچ هندی و بندری با سوسیس کاملآ خانگی
چه وسایلی نیاز دارم؟؟ چقدر هزینش میشه ؟؟

سید جواد عندلیبی

1401/06/18 ساعت 16:53

تلفن : 09055997121

ایمیل : andj70444@gmail.com

سلام من قصد راه اندازی فست فود رو دارم ،مغازه از خودم هست، ۵۰ متر اندازه مغازه هست
من برای راه اندازی با دو مدل غذا می‌خوام شروع کنم
پیتزا و ساندویچ
به نظر شما چقدر باید هزینه کنم ممنون میشم راهنماییم کنین
در ضمن منطقه ای که می‌خوام شروع به کار کنم مردمش از لحاظ مالی کمی ضعیف هستند

آرش مختارپور

1401/06/19 ساعت 18:19

تلفن : 09215751328

ایمیل : mkdbsya1379@gmail.com

سلام بنده آشپز فرنگی هستم با رسپی های کامل پیتزا و فست فود آماده به همکاری مغازه های تازه تاسیس یا هلدینگ ها
فروش رسپی ها هم جداگانه امکان پذیر است

پدرام

1401/09/05 ساعت 15:28

تلفن : 09123570144

ایمیل : payam.h1353@yahoo.com

سلام
ما یک مغازه تقریبا 18 متری با بالکن و کلیه امکانات در خیابان مهناز حوالی شهید بهشتی در تهران داریم
حدود هزینه کرد برای یک فست فود حرفه ای بیرون بر شامل انواع ساندویچ . پیتزا . سوخاری . سیب . و سالاد و نوشیدنی از صفر تا صد چقدر است ؟

آشتیانی

1403/01/15 ساعت 10:46

تلفن : 09108418927

ایمیل : sydlyrdaashtyany@gmail.com

راه اندازی فست فود بزنم به غیر از هزینه مغازه برای شروع چه پیشنهادی دارید و چقدر سرمایه می خواهد


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : تورج امین فر

اینستاگرام : TourajAminfar

وبسایت : Www.Ashpazkhaneha.Com

اینستاگرام تورج امین فر

آمار


  1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 3721 نفر
  2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 10379 نفر

پربازدیدترین محصولات


شیر آب مخصوص ظرفشویی صنعتی برند لیوار کاهو خشک کن دستی سطلی اجاق زمینی چهارشعله مشعل کوره ای رویه استیل میز توری روغن گیری پیاز داغ و چیپس تاپینگ پیتزا ساندویچ هشت لگن زیریخچالی رستوران کبابچی آریا در سعادت آباد تهران سماور برقی 25 لیتری صنعتی استیل ساخت چین آشپزی تجهیزات رستوران تجهیزات فست فود تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات کافی شاپ

پرسش و پاسخ


مهرداد شکوهی در منقل کباب پز ذغالی فن دار صنعتی دهنه چهل سانتیمتر
حیدرآلبوغبیش در آسیاب قهوه صنعتی فائما ایتالیا مدل MF AUTO
نامدار در کافه اپیکور در شهرک غرب تهران
رضا در جگرکی کبابی دادمان در کنار خیابان سعادت آباد تهران
امید رحیمی در دستگاه کباب ترکی 2سیخ 6شعله مبله شاورما دونر
رحیم بخش بهرامی در ظرف لازانیا گرانیتی سرامیکی تابه چهار نفره در فر و روی شعله
پ در ویتامینه بهار ترافیک در تهران آزادی تقاطع نواب
غلامرضا سلطانی در قابلمه آلومینیومی پرسی صنعتی ده منه
علی در کافه رستوران رانسه در مهرشهر کرج
سعید رهگذر در لابستر غذای دریایی خرچنگ خوراکی در رستوران لنیما تهران کاشانی
کیوان قصابیان در یخچال هایپ نوشابه انرژی زا طول 70 سانتیمتر

تماس با ما


تلفن : 09356107101 تورج امین فر

تلفن شرکت آشپزخانه ها : 02144208871

آدرس شرکت : تهران ، بلوار مرزداران ، بعد از خیابان ناهید ، ساختمان پارمیس پلاک 198 ، واحد 16

آدرس کارخانه : تهران ، اتوبان تهران ساوه ، نرسیده به عوارضی ، دور برگردان به سمت تهران ، کوچه پارس فرغون ، پلاک 120