گچ کاری داخل ساختمان با سقف

گچ کاری داخل ساختمان با سقف

قیمت : متری 10هزار تومان

تلفن ارائه دهنده : 09129597790

گچ از جمله مصالحی است که در صنایع ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است گچ به دلیل ویژگیهایی که دارد از زمانهای قدیم در امر ساختمان سازی به کار میرفته است در بسیاری از ساختمانهای قدیمی گچ نقش مؤثری داشته است و گچ بریهای بسیار زیبایی از آن دوران باقی مانده اند از جمله آن میتوان به گچ بری های دوران صفویه که اغلب آنها در اصفهان موجود است اشاره نمود.
گچ به علت خواص خود از اولین قدم در ایجاد یک بنا که پیاده کردن حدود زمین و به اصطلاح برای ریختن رنگ اطراف زمین مورد نیاز است و همچنین تا آخرین مراحل بنا یعنی نازک کاری سفیدکاری و نصب سنگ باز هم گچ مورد نیاز است.
در مرحله نخست برای شروع عملیات نازک کاری در گچکاری ساختمان سطح دیوار را ملات گچ وخاک آغشته نمایید این شیوه موجب صرفه جویی در هزینه می شود به این علت که ملات شما ازران تر بدست می آید و همچنین ملات گچکاری بدست آمده دیرگیر تر و نسبت به گچ سفید دارای شکل پذیری بیشتری است.
باید ابتدا خاک رس مناسب را الک کنیم بعد از الک به گچ اضافه می کنیم. زودگیری همان قدرت گچ می باشد که نسبت مخلوط بدست آمده به زود گیری بستگی زیادی دارد. اگر گچ مورد استفاده شما زود گیر تر است پس حتما از خاک رس بیشتری باید استفاده کنید و به اصطلاح پنجاه پنجاه می باشد.
در مرحله دوم باید مخلوط به دست آمده را در اصطلاح بنایی داخل استانبولی گذاشته و مقداری آب به آن اضافه کنیم سپس آب را روی آن می پاشند تا کلیه دانه های گچ با آب در تماس باشد. سپس آن قدر این مخلوط را به هم می زنیم تا کاملا یک نواخت شود و به صورت خمیری یک دست درآید.
باید توجه داشته باشید که قبل از انجام عملیات گچکاری ساختمان باید شمشه گیری و کار های دیگری مانند کروم بندی یا ناشاقولی های روی دیوار و هم تراز نبودن سقف و یا نواقصی همچون موج دار بودن آن از تمام سطوح گرفته و یکسان شود یا در اصطلاح یک زیر کار تقریبا صاف و یکدست داشت تا علاوه بر صرفه جویی در مواد اولیه بعد از پایان کار شاهد یک کار بی عیب ونقص باشیم اغلب در بعضی از ساختمان ها برای زیر کار از ملات ماسه سیمان استفاده میکنند که در آن یک سطح صاف و تراز را میتوان ایجاد کرد.
آب و هوای مناسب برای اجرای گچکاری ساختمان :
اگر در دمای زیر صفر درجه اقدام به اجرای عملیات گچکاری کنید گچ یخ می زند و به دنبال آن فاسد می شود اما باید بدانید که برای رفع این مشکل از راه حل هایی مانند عایق کردن پنجره ها و درب های ساختمان تا پایان عملیات گچکاری و خشک شدن گچ و همچنین بهره بردن از لوازم گرمایشی مانند بخاری و هیترها و استفاده از آب گرم برای ساختن ملات ، میتوان استفاده کرد.
نگهداری از گچکاری ساختمان :
زمانی که عملیات گچکاری و سفید گچکاری ساختمان به پایان رسید از خراش دادن و وارد کردن ضربه به سطح گچکاری شده خودداری کنید. برای محافظت بهتر از گچکاری بهتری است که از هنر نقاشی ( روغن های حفاظتی با قابلیت تمیز کاری سطح آن ) یا کاغذ دیواری روی سطح مورد نظر استفاده کنید.
نکات اجرایی در اجرای عملیات گچکاری ساختمان :
همیشه سعی کنید که گچ های مرغوب و دارای استاندارد را استفاده کنید.
توجه داشته باشید که بهترین گچ برای گچکاری گچ تازه تولید شده است (اگر انبارداری صحیح باشد گچ را می توان تا یک سال هم نگهداری و استفاده کرد . گچ کهنه و آب دیده برای کار مناسب نیست. ملات گچی که کهنه باشد دیگر آن چسبندگی و مرغوبیت گچ نو و تازه را ندارد.
سطح گچکاری شده دیوار باید کاملا صاف و صیقلی و شاقول و عاری از اعوجاج باشد که میتوان این موضوع را با قرار دادن یک شمشه روی دیوار گچ‌کاری شده تست کرد.
سقف گچ‌کاری شده نیز باید کاملاً تراز و بدون موج باشد.
رنگ گچ پس از خشک شدن باید کاملا سفید باشد.
پس از خشک شدن کامل گچ نباید با فشار دست گچ فروکش کند و یا به اصطلاح پوک باشد.
از گچکاری در دمای زیر صفر جدا خودداری شود.
سطح گچکاری شده پس از خشک شدن باید کاملا سخت بوده و گرده سفید ندهد.
قطعات فلزی مثل کم درب‌ها و فریم پنجره‌ها و ستون‌های فلزی و بادبندها باید قبل از گچ‌کاری ضد زنگ بخورد.
علل ترک ها در گچکاری :
گچ کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد و یکی از مهمترین موارد استفاده از گچ در صنعت ساختمان میباشد حدود ۷۵% مصرف گچ در ساختمان مربوط به روکشی دیوارها، تهیه ملات‌های گوناگون و گچبری می‌باشد. علاوه بر این ملات گچ و خاک نیز ترکیب بسیار مناسبی برای پوشش‌های ساختمان میباشد.
گاهی در ساختمان ملاحظه می‌کنید که سطوحی گچ‌کاری شده پس از خشک شدن و سخت شدن ترک می‌خورد و شکل بسیار بدی به محل آن می‌دهد این ترک خوردگی می‌تواند به دلایل زیر باشد.
‌اگر در موقع ساختن ملات گچ مقدار گچی را که در آب می‌ریزید از حد معینی کمتر باشد (‌درصد وزن آب نسبت به گچ زیاد باشد) بطوری که گچ نتواند پس از انبساط حجم آب مصرف شده در ملات را پر کند در نتیجه گچ پس از خشک شدن تقلیل حجم داده و می‌ترکد.
‌اگر کلفتی ملاتی (‌ضخامت ملات گچ و خاک‌ یا گچ‌) که روی دیوار می‌کشید از ۸-۷ سانتیمتر بیشتر باشد و آنرا در یک نوبت بکشید، لایه‌های روئی گچ در اثر مجاورت با هوا به فوریت خشک می‌شوند در حالی که هنوز لایه‌های درونی مرطوب هستند و اگر این لایه‌ها هم بخواهند خشک شوند یعنی آب آنها تبخیر شود ناچاراً باید در سطح گچ‌کاری ترک‌هایی ایجاد شود تا امکان خروج بخار آب لایه‌های زیرین حاصل شود.
اگر در فصل سرما و درجات زیر صفر اقدام به گچ کاری بنمائید و آب ملات گچ قبل از انبساط و سخت شدن گچ یخ بزند فعل و انفعالات شیمیائی برای سخت شدن در ملات متوقف می‌شود. پس از آنکه یخ ذوب شد گچ فاسد شده و دیگر به انبساط خود ادامه نمی‌دهد در نتیجه در سطح گچ کاری شده ترک خوردگی مشاهده میشود.
بعضی از ترک‌ها درگچ‌کاری بعلل فوق نبوده و در اثر نشست‌های ساختمان بوجود می‌آید، این نوع ترک‌ها معمولاً با زاویه ۴۵ درجه نسبت به افق ظاهر می‌شود.
در صورتی که ملات گچ قبل از رسیدن به گیرش اولیه روی دیوار کشیده شود گچ ترک می‌خورد زیرا قبل از واکنش گچ با آب، دیوار آب ملات را جذب کرده و باعث ایجاد جمع شدگی در ملات میشود.
ترک خوردگی سطوح گچ کاری شده پس از خشک شدن و سخت شدن ترک می‌خورد.‌
افزایش نسبت آب به گچ
اگر در موقع ساختن ملات گچ، مقدار آب از حد معین بیشتر باشد و گچ کمتری استفاده شود، یعنی نسبت آب به گچ از حد مناسب بالاتر باشد، گچ پس از انبساط حجم نمیتواند جای آی اضافی تبخیر شده را پر کند. در نتیجه تقلیل حجم یافته و ترک میخورد. این مشکل معمولاً برای گچهای زودگیر اتفاق می‌افتد زیرا گچ کار مجبور است برای راحتی و این که فرصت کافی برای صیقلی کردن دیوار داشته باشد نسبت آب به گچ را بالا ببرد.
کاهش دما
در فصل سرما و دمای زیر صفر، آب ملات گچ قبل از انبساط یخ می‌زند پس از اینکه یخ ذوب شود گچ فاسد شده و دیگر منبسط نمی‌شود. در نتیجه در سطح کار ترک‌هایی ایجاد می‌شود.
نشست‌های ساختمانی
نشست‌های ساختمانی در گچ‌کاری ترک‌هایی ایجاد می‌کند که معمولاً با افق زاویه ی ۴۵ درجه می‌سازد.
روکش‌های گچی
در به کار بردن روکش‌های گچی بر روی سطح سیمانی و آهکی باید سعی کرد از سرایت روکش‌های تازه به داخل روکشی که قبلاً کشیده شده جلوگیری کرد. در غیر این صورت احتمال بروز ترک خوردگی در گچ‌کاری وجود دارد.
استفاده از مواد دیرگیر کننده گچ
دیر گیر کننده‌ها به علت اینکه زمان گیرش گچ اولیه گچ را افزایش می‌دهد. فرصت کافی به مصالح زیر کار می‌دهد تا آب ملات گچ را جذب نماید در نتیجه گچ ملات گچ دچار جمع شدگی شده و ترک می‌خورد‌.
جمع شدگی سیمان
استفاده از مصالحی مانند بتن که به مرور زمان تغییر شکل داده و دچار جمع شدگی می‌شوند باعث ترک خوردن پوشش گچی روی آنها می‌شود.
انبساط و انقباض مصالح زیر کار
در دیوارهای طویل‌، تغییر دما در روز و شب یا تابش آفتاب به یک سمت دیوار، باعث انبساط و انقباض‌های متعدد در مصالح زیر کار می‌شود که در نتیجه پوشش گچی روی آنها ترک می‌خورد.
ارائه انواع گچکاری و گچبری با ارزان ترین قیمت و کیفیت عالی ارائه می شود.

در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ این مطلب نوشته شده است.

تلفن ارائه دهنده : 09129597790

تلفن ارائه دهنده : 02144967790

دسته بندی : گچکاری

تعداد بازدید : 346


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : شرکت کیا صنعت

تلفن : 09129597790

تلفن : 02144967790

فکس : 09129597790

وبسایت : Www.Door-Automatic.Com

آدرس محل : تهران ، آهن مکان ، فاز اول مرکزی

تلگرام : گروه تلگرام آشپزخانه ها

اینستاگرام : صفحه اینستاگرام آشپزخانه ها

آمار


  1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 1831 نفر
  2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 11399 نفر

پربازدیدترین محصولات


ساندویچ میکر شیاردار تک صفحه ایرانی پوست کن میوه دستی استیل خانگی مارک ترامونتینا فر ساندویچ مرکب ابعاد کوچک پنج کاره تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای مغازه شال روسری میس اسمارت تجهیزات سلف سرویس رستوران نما چوب قالب پای سیب تفلون کیک شیرینی آشپزی تجهیزات رستوران تجهیزات فست فود تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات کافی شاپ

پرسش و پاسخ


مهندس در دستگاه میوه خشک کن صنعتی با 8 سینی استیل
fati در کیک اسفنجی ساده با پف زیاد
ستار در رستوران پسرخاله هشتگرد ساوجبلاغ
نازلی کریم زاده در کیک اسفنجی ساده با پف زیاد
sa در دستگاه خمیر گیر کوچک پانزده کیلویی استیل
Samar در فست فود تومس تهران کاشانی
Samar در فست فود تومس تهران کاشانی
مجید یکتا در فست فود اسپریچو رسالت تهرانپارس
Sahar در فست فود تومس تهران کاشانی
عاطفه در قالب پای سیب تفلون کیک شیرینی
مهربان در کیک اسفنجی ساده با پف زیاد

نقشه


تلفن شرکت : 09356107101

تلفن شرکت : 02188856947

آدرس شرکت : تهران ، جردن ، برج نگین آفریقا واحد 408


طراحی سایت و سئو توسط 09356107101