راه اندازی یک فست فود گام به گام تا بازاریابی

راه اندازی یک فست فود گام به گام تا بازاریابی

به صورت گام به گام و مرحله به مرحله به شما تاسیس فست فود را می آموزیم لذا امیدواریم از این مقاله خواندنی نهایت استفاده را ببرید.

راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود گام به گام تا بازاریابی

گام اول : آموزش اولیه
خیلی از فست فودها و رستوران ها بدون در نظر گرفتن اصول اولیه و پایه شروع به کار می کنند ، که چندی بعد مشکلاتی را در اداره مکان مورد نظر پیش می آورد ، این مشکلات باعث کاهش بازدهی رستوران و یا فست فود شما می گردد. بنابراین برای موفقیت در یک پروژه ، هرچند که آن پروژه کوچک باشد ، اما مشاوره و آموزش جز رکن اصلی آن میباشد . آشنایی و اجرای اصول حرفه ای کار در بازدهی و سود به شما سرمایه گزاران عزیز کمک فراوانی خواهد کرد.

 

۲ : انتخاب محل مناسب

 

۳ : تهیه و تدوین برنامه استراتژیک رستوران ، فست فود ، کافی شاپ

 

۴ : تدوین برنامه و سیاست های داخلی

 

۵ : پلان آشپزخانه و تهیه دستگاه های مورد نیاز به همراه نقشه چیدمان تجهیزات آشپزخانه

 

یکی از سوالات پراهمیتی که سرمایه گزاران در بخش فست فود ، رستوران و کافی شاپ با آن روبرو هستند برآورد هزینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و ماشین آلات می باشد. البته عوامل مختلفی بستگی دارد که متراژ مغازه یکی از آنها می باشد ، چون نقشه چیدمان تجهیزات صنعتی آشپزخانه و ماشین آلات آشپزخانه طبق متراژ آن صورت می گیرد و مساله بعدی بر میگردد به سرمایه گزار ، چون بعضی از سرمایه گزاران تمایل دارند تمام وسایل با کیفیت بالا و تا جایی که امکان دارد مارک خارجی آن تهیه گردد و بعضی ها نسبت به سرمایه ای که دارند تمایل به تجهیزات آشپزخانه با قیمت مناسب دارند ، البته در زمان کار خیلی از مسائل که بدون برنامه و مشاوره قبلی باشد باعث بروز مشکلاتی می شود. بعضی از رستوران ها و فست فودها بجای وسایل آشپزخانه گران قیمت از پرسنل با تجربه استفاده می نمایند که این کار هم در زمانی که مشتریان افزایش می یابند باعث مشکلاتی می شود و قطعا نمیتوان روی آن حساب علمی و حرفه ای باز کرد ، وسایل باید طبق برنامه درست و مناسب خریداری شود. یکی از عوامل بازدهی ضعیف فست فودها و رستوران ها برنامه ریزی نادرست در راه اندازی اولیه میباشد ، بعضی از سرمایه گزاران به خاطر اینکه هزینه کمتری در زمان راه اندازی داشته باشند ، بدون مشاوره دقیق ، لوازم آشپزخانه و ماشین آلاتی خریداری می کنند که بعد از مدتی مجبور به تعویض آن می گردند که این دوباره کاری باعث ضرر می شود.

 

۶ : طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی رستوران، فست فود، کافی شاپ

 

در استراتژیک جدید رستوران و فست فودها سعی می کنند بهترین طراحی دکور را طبق منطقه و غذاهایی که در آن رستوران سرو می گردد ، اجرا کنند که آیتم های مختلفی از جمله فضای داخلی + نورپردازی مناسب + نوع صندلی ها و نمای بیرونی رستوران ویا فست فود را دارد. فضای داخلی فست فود باید تا جایی که امکان دارد باعث آرامش مشتری گردد و محیطی باشد که به ندرت از ذهن مشتری خارج شود.

 

۷ : ارائه نرم افزار جامع مدیریت رستوران

 

۸ : ارائه دستورالعمل های غذایی طبق منوهای روز دنیا

 

۹ : مدیریت کیفیت

 

سوالاتی که در بخش مدیریت کیفیت مطرح می گردد : چه غذاهایی سرو میگردد؟ مشتریان ما چه کسانی هستند؟ مشتری برای چه چیزی ارزش قائل است ؟

 

۱۰ : ارائه منو با توجه به تجهیزات فست فود و ذائقه منطقه

 

تجهیزات فست فود

۱۱ : تهیه و تدوین آیین نامه انظباطی و شرح وظایف پرسنل

 

۱۲ : برآورد هزینه راه اندازی کامل

 

۱۳ : طراحی سایت و چاپ بروشور , تراکت , منو و تابلو توسط گروه متخصص

 

۱۴ : اجرای روش های تبلیغاتی اثربخش جهت افزایش فروش

 

۱۵ : گزینش و استخدام و آموزش کارکنان و مدیران

 

۱۶ : تعیین قیمت تمام شده غذاها

آموزش فست فود

۱۷ : تدوین سیاست های بهداشت و سلامت کلیه پرسنل

 

۱۸ : اصلاح سازی منو

 

۱۹ : آموزش منوهای جدید مانند غذاهای ایرانی ، فرنگی ، فست فود ، کافی شاپ و سس در محیط آشپزخانه صنعتی

 

۲۰ : ارائه انواع پودرهای سوخاری اسپایسی ، نرمال ، استریپس و پودر پیتزا

 

۲۱ : ارائه انواع ادویه های خارجی

 

۲۲ : مشاوره قبل از راه اندازی فست فود

 

۲۳ : تدوین سیاست های تنبیهی و تشویقی پرسنل

 

۲۴ : آموزش مدیریت برای بالا بردن راندمان کار

راه اندازی فست فود

۲۵ : بازاریابی

 

این روزها هر رستوران و مرکزی که به نوعی تهیه غذا را انجام می دهد ، برای تبلیغات خود بیش از هر چیز به دنبال عکسی با کیفیت می گردد ، تا بخش عمده ای از فضای تبلیغاتی خود را به آن اختصاص داده و از همین طریق مشتریانی را به سوی رستوران خود بکشاند ، اما شما وقتی در یک عصر جمعه ، که گرسنگی هم به سراغتان آمده و به دنبال فضایی آرام بخش برای صرف غذا هستید ، به دنبال عکس استیک می روید ، و رستورانی را که عکسی با کیفیت تر چاپ کرده است را انتخاب می کنید ؟!

 

بعید می دانم این چنین عمل کنید ، اما اگر چند سال پیش همین سوال از شما پرسیده می شد ، جواب کمی تفاوت داشت . چرا که در آن سالها رستورانی که برای شما استیک های مختلفی سرو می کرد ، آنقدر اندک بود که یک عکس استیک و اثبات اینکه آن رستوران در سرو این غذا مهارت دارد برای متقاعد کردن و کشاندن شما به آنجا کافی بود ! اما امروز این یک مزیت برای رستوران ها نیست ، و از میزان اثربخشی تبلیغاتی که انجام میگیرد ، می توان این موضوع را بخوبی درک کرد.

 

تبلیغات فضایی برای خلق یک اثر هنری نیست ، تبلیغات باید و باید جواب دهد و جواب آن چیزی جز جذب مشتری نمی باشد.

 

این اثر بخشی را سرجیو زیمن مدیر سابق بازاریابی شرکت کوکاکولا آنقدر زیبا بیان می کند که بارها و بارها طراحان تبلیغات و صاحبان کسب و کار باید در هر روز تکرار کنند : اثربخشی تبلیغات برای رستوران ها یعنی افرادی که پشت میزها نشسته و هرت می کشند و صدای قاشق و چنگال هایشان فضا را پر کرده و برای یک شرکت هواپیمایی یعنی صندلی های پر از مسافر و لیست مسافران در انتظار مهم این نیست که تبلیغات آنقدر زیبا باشد که در محافل مختلف بر سر زبان ها دست به دست شود ، مهم آن است که دست مخاطب را به سمت جیبش کشانده و ایشان را مشتری کند.

 

عاملی که اینچنین مخاطب تبلیغات را به مشتری تبدیل می کند ، بیان همان چیزی است که مخاطب به دنبال آن است ، رستورانی که در تبلیغات خود با افتخار بیان می کند پیتزای ایتالیایی با سس فلان ، برای اولین بار در ایران ، کلامی را می گوید که برای خود اهمیت دارد ، چرا که برای آن سس زحمت زیادی کشیده و انتظار دارد مخاطب نیز این زحمت را درک و از اینکه پیتزا را با چنین سسی طبخ می کند ، خرسند شود. در حالیکه برای مخاطب طعم پیتزا مهم است ، حال می خواهد با سس ایکس این طعم را گرفته باشد یا با سس فلان. حال می خواهد اولین در ایران باشد ، یا آخرین.

 

گذشتن از فعالیت و یا بخشی که برای صاحب کسب و کار اهمیت زیادی دارد کار آسانی نیست ، اما برای اثربخشی تبلیغ راهی جز این نیست ، که آنچه مخاطب می خواهد بشنود ، بیان گردد.

 

یکی از آسانترین و مفیدترین راهها برای کشف اینکه مخاطب به دنبال چیست و به چه دلیل یا دلایلی به یک رستوران خاص مراجعه می کند ، استفاده از خرد جمعی است ، ساده است ، کافی است از مشتریان آن رستوران همین سوال پرسیده شود و پاسخ آنها سرنخی خواهد شد ، برای ساخت تبلیغاتی اثر بخش !

 

مدیر رستورانی که مشتریان فراوانی داشت ، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه علت مراجعه مشتریان به رستوران شما چیست ؟ ، لبخندی سرشار از اطمینان زد و گفت قارچ ویژه ی طعم دار شده ایست که در همه غذاها میریزیم در حالیکه وقتی همین سوال از مشتریان پرسیده شد ، محیط دنج ، موسیقی کلاسیک و صندلی های بزرگ و با فاصله از هم را دلیل اصلی مراجعه خود می دانستند !

 

در دوره ای مشتریان صرفا یک کالا را برای ویژگی های آن خریداری می کردند ، اما امروزه پکیجی را خریداری می کنند که علاوه بر ویژگی های ذاتی ، مزایای دیگری نیز برای آنها داشته باشد ، مثلا اگر به رستوران فلان می روید ، این مراجعه شما صرفا برای صرف غذا نمی باشد ، بلکه موقعیت اجتماعی که به دلیل قرار گرفتن در محیط آنجا پیدا می کنید و یا آرامش حاصل از فضا ، و یا دلایل متعدد دیگری که شما در مجموع بابت همه آنها حاضر می شود هزینه کرده و تمام آن را بپردازید ، در واقع همین موضوع است که بسیار بیشتر از ارزش ریالی خود غذا شما را وادار به پرداخت وجه می کند و شما از این بابت راضی هستید.

 

حال زمان آن رسیده است که رستوران ها به جای تمرکز بر عکس های باکیفیت از غذاهای متنوع ، بر ویژگی های خاص خود تمرکز کرده و آن را به تصویر بکشند ، و البته توجه به این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که مخاطب فهمیده و صاحب اندیشه است ، و نمیتوان وقت او را بیش از چند لحظه به خود اختصاص داد . پس بهتر است آنچه را که در تبلیغ نوشته می شود در عکس نشان نداد ، و آنچه در عکس نمایش داده می شود ، ننوشت و حرف جدیدی را بصورت جذاب مطرح نمود.

 

اگر تصویر پیتزا ایتالیایی در تبلیغ به تصویر کشیده شده است ، لزومی به نوشتن عبارت پیتزا ایتالیایی نمی باشد و می توان حرفی نو برای جذب مخاطب بیان شود . مثلا همه پیتزاها در شکل شبیه هم هستند اما در طعم اینطور نیستند و بعد از آن در متن تبلیغ از تفاوت ها صحبت به میان بیاید.

طراحی فست فود

شعارهای فستفود برای بیان تفاوت :

حرفی که از جنس مزایا و تفاوت هاست ، دقیقا همانی است که مخاطب در جستجوی آن است.

فست فود بدون سوسیس و کالباس هم می شود.

غذاهای گیاهی با گیاهان اورگانیک !

طبخ غذای سالم ، زمان بیشتری می خواهد ، ما فست فود نیستیم !

 

این جملات نمونه ای از تفاوت هایی است که ارزش بیان کردن داشته و می توانند سوژه ای برای ساخت و برنامه ریزی جهت تبلیغات رستوران ها ، فست فود ها و مراکز تهیه غذا باشند . صاحبان این کسب و کار باید باور کنند که شیوه های سنتی و تمرکز بر ویژگی های ذاتی دیگر نمی تواند مشتریان را به سویشان سرازیر کند لذا موفقیت در راه اندازی فست فود در گرو اینگونه مسائل نهفته شده است.

 

با احترام تورج امین فر کارشناس شرکت تجهیزات فست فود آرمان

در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۵ این مطلب نوشته شده است.

تلفن ارائه دهنده : 09102308724

تلفن ارائه دهنده : 02166245022

دسته بندی : راه اندازی فست فود

تعداد بازدید : 168 نمایش

محمد

۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ساعت ۲۲:۰۸

تلفن : 07136392217

ایمیل : hemmati.eg@gmail.com

مغازه من ۲۵ متر واقع در شیراز معالی آباد است آیا میتوانم کباب ترکی بزنم ؟چه وسایلی لازم است؟با چه ابعادی؟…..

مهدی

۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ساعت ۲۲:۱۶

تلفن : 07644444949

ایمیل : notary1208@gmail.com

باسلام
من میخوام ی فست فود توی کیش راه اندازی کنم چند موردهم برای اجاره محل دیدم
چشم اندازم هم رستورانهای رنجیره ایه
لطفا براورد قیمت با جزئیات به من بدید
سرمایه اولیه ۴۰۰ میلیون دارم در صورت لزوم با وام بانکی میتونم تا ۶۰۰ میلیون اضافه کنمش
هیچ تجربه ای هم از این شغل ندارم
ممنون ازسایت خوبتون

حمید

۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ساعت ۰۱:۵۹

تلفن : ۰۹۱۳۹۳۲۰۵۲۶

ایمیل : h68.khaki@yahoo.com

سلام بنده می خواستم فلافل سلف سرویس بزنم اگر امکانش هست بنده را راهنمایی کنید ۰۹۱۳۹۳۲۰۵۲۶

سعیده

۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ساعت ۱۷:۱۶

تلفن : ۰۹۱۱۴۷۹۱۰۵۳

ایمیل : saeideh.mp7@gmail.com

سلام .ببخشید منوهمسرم میخایم فلافلی راه بنداریم که چنتاساندویچ ساده دیگم سروکنیم.میشه بگین چه چیزایی لازمه وقیمت فر۳کارتون چنده واینکه مواد خوده فلافل رومیشه بصورت اماده خریداری کرد.۰۹۱۱۴۷۹۱۰۵۳
آی دی تلگرام
@saeideh_mp7


نام :

ایمیل :

تلفن :

وبسایت :

دیدگاه :

ارائه کننده : شرکت تجهیزات آشپزخانه آرمان

تلفن : 09102308724

تلفن : 02166245022

فکس : 02166203900

وبسایت : http://arman-maham.ir

آدرس محل : تهران ، یافت آباد ، بلوار معلم ، تقاطع بلوار الغدیر ، ساختمان ماهان ، واحد 10

آمار


 1. بـازدیدکنندگان امــــروز : 589 نفر
 2. بازدیدکنندگان دیـــــروز : 1292 نفر
 3. بازدیدکنندگان امسـال : 88742 نفر
تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات آشپزخانه های صنعتی تاج گل

پربازدیدترین محصولات


ترولی آبچکان سه طبقه آشپزخانه های صنعتی چرخ گوشت گیربکسی صنعتی استیل طرح آسیا لپه پلو با زیره کرمانی ترایفل توت فرنگی با پودر کاستارد حلوای آرد گندم کم چرب فر ساندویچ چهارکاره گریل برگر سرخکن نما راه راه فر صندوقی پخت پیتزا طرح لینکن دوازده تایی کباب کوبیده تابه ای سینه مرغ چرخ شده تاپینگ بستنی 12 کاسه با نما سی ان سی آیس کریم دستگاه کباب ترکی دوسیخ تک محور دوشعله سردخانه مواد غذایی رستورانی فر یک سنگ 32 دیزی سنگی پزی شیرینی پفکی مرنگ کیسز شکلاتی ترولی آبچکان چهار طبقه ای آشپزخانه صنعتی کتلت گوشت با سیب زمینی خام

پرسش و پاسخ


 1. عبدی صرافیان در سینک دولگن پایه دار ظرفشویی صنعتی 120 باپاتروکی
 2. رویا عمرانی در کوکو سیب زمینی زرد مجلسی
 3. محمد قاضی از متل قو مازندران در آبمیوه گیری صنعتی هویج سیب کرفس
 4. سعیده در راه اندازی یک فست فود گام به گام تا بازاریابی
 5. حمید در راه اندازی یک فست فود گام به گام تا بازاریابی
 6. قاسم صادقی در راه اندازی کترینگ با دوازده گام
 7. lenity در تمپرینگ شکلات ذوب شده روون
 8. جواد در تخمین هزینه های راه اندازی رستوران
 9. قدرت الله رضائی در پالت های سردخانه
 10. مهدی در راه اندازی یک فست فود گام به گام تا بازاریابی
 11. محمد در راه اندازی یک فست فود گام به گام تا بازاریابی

ارتباط با ما


طراحی سایت و سئو توسط 09356107101

تورج امین فر : تلفن 09356107101